Вівторок, 16.07.2019, 12:02
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Новини [51]
Прийомна [24]
Все про студентів
Виставка [0]
Виступи, виставки і т.д.
Цікаве в світі [4]
Цікаві новини
Програми, ігри [5]
Новини по новим програмам, іграм і т.д.
Відділення [9]
Інформація по відділенням
Бібліотека [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Відділення

З святом, Землевпорядники!

         З першим подихом весни прокидається після зимівлі земля – наше найбільш національне багатство, безцінний скарб, який нам необхідно охороняти, відтворювати, берегти і розумно ним розпоряджатися. Допомагають в цьому – землевпорядники. Саме ця професія поправу вважається однією з найбільш необхідних у всі періоди розвитку суспільства. Суть цієї професії відображена у самій назві, яка складається зі сполучення слів: «впорядкування» на «землі». Саме діяльність фахівця-землевпорядника спрямована на виконання заходів з впорядкування, організації землі з метою подальшого ефективного її використання та охорони.

         Землевпорядкування – одна з найдавніших професій. Історичні літописи свідчать, що ще до прийняття християнства, понад 1000 років тому,  у Київській Русі міряли землю. Першими землевпорядниками були межувальники, які встановлювали, повертали та закріплювали межі та видавали документи, що посвідчували право на землю. Ще тоді землевпорядники були шанованими людьми, адже в їхніх руках перебувало головне: «земля – єдине багатство».

         Не менш важлива роль фахівців даної професії і в теперішній час, коли в ході аграрної реформи реорганізовані сільськогосподарські підприємства, створюються основні форми господарювання на базі земель різних форм власності, які потребують впорядкування території з метою забезпечення сталого раціонального землекористування, ефективної господарської та іншої діяльності з урахуванням вимог охоронного законодавства та збереження екологічної безпеки. Реформування земельних відносин та аграрного сектора економіки України призвело до різкого зниження ефективності сільськогосподарського виробництва. Тому перед землевпорядною службою стоїть завдання сталого розвитку і ефективного функціонування національного агропромислового комплексу. Це можливо лише при раціональному використанні  та всебічній охороні земельних ресурсів, збереженні і підвищенні родючості грунтів.

         Щоб вшанувати працю працівників такої важливої професії, в Україні уже девятий рік у другу суботу березня відзначається День Землевпорядника.

         Колектив Петрівського державного аграрного технікуму вітає всіх працівників землевпорядної служби з професійним святом. Успіхів вам на трудовій ниві. Хай буде з вами людська вдячність і шана, а в серцях росте любов до рідної землі.

         Молодих людей, які не байдужі до землі, запрошуємо вступати на відділення «Землевпорядкування», щоб потім фахово виконувати завдання земельної реформи.

         До всіх звертаємось словами О.Довженка: «Любіть свою Українську землю, бо не буде нам щастя ні на якій планеті».

 

                                                                                                                    О.Книш

Категорія: Відділення | Додав: PDAT (12.03.2009)
Переглядів: 2538 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: