П`ятниця, 19.07.2019, 20:09
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Новини [51]
Прийомна [24]
Все про студентів
Виставка [0]
Виступи, виставки і т.д.
Цікаве в світі [4]
Цікаві новини
Програми, ігри [5]
Новини по новим програмам, іграм і т.д.
Відділення [9]
Інформація по відділенням
Бібліотека [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Відділення

"Виробництво і переробка продукції рослинництва"

Відділення : «Виробництво і переробка продукції рослинництва»

Завідуюча відділенням:   Л.В.Бакума 

Викладачі:  А.В. Бакума, С.Й. Рогузько, Н.С.Лобода, О.П.Липенко,  

                    Є.І.Рогузько, В.В. Побута

На відділенні навчається     80   студентів

Агротехнік... Хто він?

Жовто-золотисті зерна пшениці, темні намистинки капусти, білий, ніби покритий молоком рис. І в кожному з них життя, спляче життя. Що ж необхідно розбудити його? Куди, в яку землю посіяти насіння, як потім доглядати за ним? І нарешті, що чекати з кожної насінини? Чи перетвориться вона в пухкий хлібний коровай, чи зацвіте синім васильком, а можливо і зовсім не зійде? На всі ці питання і дає відповідь агротехнік, — представник науки про землеробство.

Вона вивчає все, що пов'язане з землеробством, з вирощуванням рослин, властивістю ґрунту, особливостями рослин і все, що хоч якось може вплинути на них — погодні умови, шкідники, хвороби, бур'яни і інші хімічні речовини, які використовують в сільському господарстві.

Важлива для нас агрономія тому, що сьогодні справитись без науки про землю і рослини, без знань накопичених багатьма поколіннями людей, уже не можливо. Володіє цими знаннями агротехнік. Тому без агротехніка не обійдеться кожне кооперативне господарство, кожна сільськогосподарська робота в полі.

А так, як роботу виконують, насамперед, люди, то агротехнік повинен вміти організувати їх працю. Бачите, як багато справ у агротехніка? І робоче місце у нього теж дуже велике — поле. На одному полі закінчують збирати хліб, на другому вже орють, на третьому сіють озимі культури, на четвертому...

Все й не перелічити. І всюди агротехнік повинен поспіти, щоб підказати, перевірити, допомогти на "відмінно” виконати роботу.

Але не тільки на питання "як” відповідає агротехнік. Він вирішує коли сіяти ту чи іншу культуру, який сорт і яким способом.

Агротехнік повинен знати добре кожне поле, його родючість, скільки і яких добрив потрібно внести. Одним словом, турбот у агротехніка, хоч відбавляй, на весь рік вистачить.

Проте, коли із полів господарств ідуть машини, наповнені зерном, картоплею, капустою... агротехнік гордо дивиться їм услід.

Він знає, що в кожному багатому врожаї є доля і його праці.

Багато талановитих, знаючих свою справу агрономів, працюють на полях нашої країни, яка довірила їм найбільше своє багатство — землю.

Про землю їх основні думки.

Життя сьогодні висуває перед агротехніком все нові і нові проблеми. І для нього дуже важливо — вміло і вчасно зорієнтуватися в усьому, що відбувається.

Тому, справжній агроном повинен мати досвід, засвоювати все нове і  впроваджувати його у виробництво.

"Жди не дощу, а агронома?” - так говорить народне прислів'я. Зміст якого досить простий, врожай, в першу чергу залежить від людини, а не від погоди.

Немає поганої погоди, як немає поганої землі. Бувають хіба що — погані господарі.

Якщо ви обрали для себе професію агротехніка, то не баріться. Приходьте та вступайте до аграрних технікумів та коледжів України, де є агрономічне відділення. Ви не пошкодуєте.

         

Категорія: Відділення | Додав: shady (29.03.2012)
Переглядів: 637 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: